Close

BCAMC Members

Are you not a member yet?

Join Now  

Data Current as of 9.9.19 10:00 AM

Lifetime Members
  • Porter S. Garner, III ’79
  • Tex Wright ’33
2019 Outstanding Memberships
  • Lisa ’79 and Steve ’78 Aldrich
  • Frank G. Anderson
  • Ted ’74 and Kristi Armacost
  • Michael Beggs ’68
  • Tom Bevans ’84
  • Jackie ’74 and Susan ’74 Binks
  • Gary ’73 and Judy Bogan
  • Leonard Bowden ’87
  • Connie Clore
  • Helen Cluck ’87
  • Mike ’85 and Sheila ’92 Connor
  • Mike ’73 and Chris Davis
  • Monty ’77 and Becky ’76 Davis
  • Grayum ¬†Davis ’65
  • Kyle ’87 and Renea ’87 DeWitt
  • Dean Duncan ’53
  • David ’75 and Joyce Gent
  • Kathryn Greenwade ’88
  • Sean Greenwald ’06
  • Ann ’94 and Jerry Gundy
  • Billy J ’58 and Billie Housman
  • Helen Jenswold ’52
  • Gina ’79 and Jim Jett
  • Barbara ’82 and Patrick ’80 Kasper
  • Barbara ’82 and Patrick ’80 Kasper
  • James Keblinger ’53
  • Richard L ’71 and Sunny Sue Keelan
  • Roger and Brenda Kent
  • Emily Mekelburg ’10
  • Jimmy Moore ’72
  • Joshua Mosqueda ’15
  • Michael ’62 and Patsy ’62 Murillo
  • William (Bill) ’74 and Susan ’74 Ouren
  • Robert ’66 and Jeanne Owen
  • Gerald ’76 and Denise ’77 Parker
  • William ’74 and Christine Pettit
  • Jerome ’65 and Diane Rektorik
  • David ’83 and Camielle Rhodes
  • Allan ’71 and Susan Riggs
  • Wayne ’76 and Lindy Russell
  • Phillip ’75 and Pat ’75 Schraub
  • Kym ’01 and Scott Schultz
  • Joe Schultz ’84
  • Scott ’12 and Stephanie ’92 Simpson
  • James (Jim) ’49 and Lois Simpson
  • Bruce ’76 and Sharon Slover
  • Brien ’81 and Kathy ’81 Smith
  • Anne Stasny
  • Dean ’61 and Jo Thompson
  • Brian Turner ’80
  • Madeline Veroeven ’13
  • Bill ’75 and Linda ’77 Ware
  • John White ’70
  • Mary Cay ’84 and Thomas M ’76 Woodfin
  • Brad ’88 and Liz Worsham
  • Earl ’79 and Joy ’80 Wurzbach
  • Andy ’03 and Amy ’03 York
2019 Couples Memberships
  • Carolyn ’69 and Thomas W. “Tom” ’57 Adair
  • Lori ’92 and Blake ’91 Alexander
  • Rus ’60 and Lorelei Anthony
  • Douglas M. ’76 and Connie S. Barlow
  • Anne Blum ’82
  • Michael ’81 and Diana ’80 Bonin
  • Mark ’88 and Nancy ’90 Browning
  • Lisa Burton ’10
  • James ’85 and Mary ’86 Cashion
  • Allan ’79 and Miriam Clayton
  • Kristen ’83 and David Cox
  • Bob and Diana Davis
  • Mickey ’88 and Liz ’88 Davis
  • Bobby ’80 and Bobby Deiss
  • Larry ’75 and Kim ’84 Dooley
  • Wayne Dover ’72
  • Leslie ’11 and Benjamin ’10 Ehlers
  • Ken ’74 and Linda ’74 English
  • Kevin ’88 and Dana Friar
  • Travis ’02 and Jessica Funkhouser
  • Robert ’74 and Debbie Gaeke
  • Albert ’73 and Bebe Glasgow
  • Sharon (Shari) ’83 and Lucien (Lu) ’80 Harris
  • Mark ’76 and Debra ’77 Hawthorne
  • Tom ’76 and Lynda Henry
  • Cecilee ’95 and Larry ’00 Herd
  • Scott Hester ’91
  • William J ’66 and Sara Lee Hill
  • Chip ’70 and Carmel Hill
  • David ’67 and Marilyn Holdredge
  • Seth D. ’18 and Sandra Hudson
  • Bill ’53 and Barbara Huffman
  • Georgina ’87 and John ’89 Hutcheson
  • Larry ’76 and Carol Huwe
  • Holly ’13 and Bo ’12 Jackson
  • Charles ’61 and Janice Jackson
  • Chris and Betty Jasswalla
  • Donald ’55 and Pam Johnson
  • Thomas ’76 and Paula Johnson
  • Kaitlyn ’19 and Ashton ’18 Jones
  • James T. ’59 and Dianne D. Jones
  • Michael ’74 and Delores Kasper
  • Russ ’80 and Debbie Meuse Kellen
  • Wes ’81 and Lisa ’82 Klett
  • Rayne Knight-Zingelmann ’90
  • Chad ’10 and Hailey ’15 Kolbe
  • Glynna D. ’80 and Bob Leiper
  • Bert ’57 and Mary Loudon
  • Alan ’76 and Diane Lucien
  • James ’87 and Neva ’87 Lund
  • Pamela ’80 and Donald ’72 Marshall
  • Chris and Nedra Mauritzen
  • Glennon ’75 and Dianne Mays
  • William ’60 and Jackie Meacham
  • David A. ’80 and Theresa A. Morrison
  • Ryan ’15 and Marci ’15 Mullen
  • Christine Mullen ’93
  • Dennis ’71 and Pat Newton
  • Terry and Lana Nixson
  • Mike ’81 and Sherri ’80 Nunley
  • Will ’91 and Leslie Oliver
  • Bob ’73 and Pamela Palmarez
  • Paul ’78 and Lee Ann ’78 Pausky
  • William ’74 and Christine Pettit
  • Ed ’82 and Pat Pierson
  • Les ’74 and Sandy Pittman
  • Thomas(Tom) ’78 and Janet Prater
  • Connie Fletcher ’81 and George Pritchard
  • Janice ’97 and Jeremy ’07 Quast
  • Rene ’00 and Lupe Ramirez
  • Joshua ’99 and Gayla Reinbolt
  • Bob ’72 and Kathy ’73 Richers
  • Chris ’90 and Tammy ’92 Riley
  • Samantha ’90 and Doug Rine
  • Ridley ’58 and Mary Ruth
  • Barbara and Greg Sapaugh
  • John ’66 and Martha Seate
  • Ken ’71 and Sue Shaw
  • Joel ’71 and Dawn Sheffield
  • C. David ’74 and Mary ’83 Stasny
  • Carol ’81 and Matthew ’81 Sunseri
  • Kevin ’85 and Rachel ’85 Templin
  • Bryan ’85 and Becky ’91 Thomas
  • Penrod (Rod) Thornton ’63
  • Micheal ’68 and Sharon Tredway
  • Kent Tucker
  • Steve ’80 and Cheryl ’81 Turley
  • Sharon ’17 and Rick Wagner
  • John ’86 and Melissa ’87 Wegenhoft
  • D K ’60 and Marge Williams
  • Jeremy Williams ’17
  • Henry ’58 and Ruth Williams
  • Bud ’53 and Jan Wilson
  • Jana ’76 and Karl ’74 Wolfshohl
  • Eric ’93 and Joey ’14 Wylie
2019 Individual Memberships
  • Nicolas Alexander ’54
  • Michele Bailey-Meade ’04
  • Donna Bairrington ’93
  • Dawn Marie Baletka ’84
  • Judy Bender ’80
  • Richard Biondi ’60
  • Bunny Blaha ’72
  • Greg Blake ’81
  • Lisa Boenker ’88
  • Jennifer Bohac ’87
  • Sue Boyette
  • Priscilla Butler ’80
  • Cathy Capps ’85
  • William Casbeer ’54
  • Julie Anna Clark ’13
  • Valerie Clark ’82
  • Mario Coll ’84
  • Bret Dark ’89
  • Leah Davis Rush
  • Christopher Dawson ’14
  • Shannon Degenhart ’07
  • Brian Doherty ’08
  • Elsie Dressen
  • Amy Drozd ’84
  • Dean Duncan ’53
  • Darryl English ’71
  • Anthony Fava ’04
  • Gerald David Flint ’97
  • Jim Pete Flores ’63
  • David Fujimoto ’17
  • Brie Garcia ’02
  • David Guerra ’90
  • Landon K. Harrell ’17
  • Jerome Harris
  • Charlene Heath ’92
  • Adelle Hedleston ’88
  • Timothy Hein ’88
  • Wes Henderson
  • Michael Hering ’76
  • Glenna Hicks
  • Maureen Holy
  • Aaron Hutto ’66
  • Peggy Sue Hyman ’91
  • Amy Jones ’92
  • Jim Knutson ’55
  • Jan Krammer ’86
  • Arno Krens ’64
  • Jacquelyn Kuciemba ’00
  • Lynn Laird ’59
  • TC Langford ’77
  • Gary Leinhart ’68
  • Monteigne Long ’02
  • Tina Muth
  • Carl Orozco ’19
  • Jan Patranella ’75
  • Jo Pearce
  • Ron Pearce
  • Sandy Peck
  • Karen Price ’94
  • Alexandra G. Rainey ’15
  • Cameron Ramirez ’10
  • Hector Ramos ’15
  • Bill Robbins ’81
  • Jim Robinson ’70
  • Jennifer Ann Scasta ’11
  • Peter Scott
  • Hayley Scotti ’02
  • Traci Sears ’91
  • Ian Soares ’97
  • Susan Stevenson ’76
  • Marsha Takao
  • Robin Taylor
  • Nancy Thornberry ’67
  • Ide Trotter ’54
  • Maria Wiggins ’00
  • Ken Williamson ’70
  • Lori Woods ’81
  • Suzanne Wyman ’81
  • Royce Yeates ’74
2019 Young Alumni & Current Student Memberships
  • Jacob Arth ’18
  • Ken Belden ’18
  • Evelyn Blount ’18
  • Colin Boone ’17
  • Ross Brady ’14
  • Abb Cauthorn ’18
  • Kyle Cox ’18
  • Blanca Flores ’15
  • Emily Gainey ’18
  • Nancy Garcia ’17
  • Luis Garcia Zurita ’18
  • Gina Garritano ’17
  • Samantha Gray ’17
  • Andrea Jakubec ’15
  • Evan Mcclintock ’16
  • Ashli Mcvay ’16
  • Elizabeth Menke ’18
  • Dustin Mikusko ’12
  • Marci Raley ’19
  • Jordyn Senkirik ’17
  • Shelly Shaw ’15
  • Dillon Smith ’20
  • Tyler Smith ’12
  • Jonathan Sosebee ’20
  • Garrett Steinberger ’18
  • Essence Stowe ’15
  • Jacqueline White ’17
  • Macy Wright ’23